Hoewel pensioen zelden wordt gezien als de meest sexy arbeidsvoorwaarde, biedt het medewerkers wél rust wanneer het goed is geregeld. Is dat niet het geval, dan wordt het al snel een bron van zorg. Dat wil je als werkgever uiteraard voorkomen. Met de komst van het nieuwe pensioenstelsel is het dan ook noodzakelijk om tijdig in actie te komen. Zo zorg je ervoor dat alle medewerkers zicht houden op een toekomstbestendige oudedagsvoorziening.
Kom in actie!
De deadline is onverbiddelijk: uiterlijk op 1 januari 2028* moet iedere pensioenregeling aangepast zijn aan de Wet toekomst pensioenen (Wtp). Heb jij je pensioenregeling straks niet op tijd aangepast? Lees dan hier wat de nadelige gevolgen kunnen zijn én wat je nu kunt doen!
Waarom nu handelen?
Pensioen lijkt vaak een onderwerp voor later, maar de praktijk is anders. De overgang naar het nieuwe stelsel vraagt een zorgvuldige afstemming tussen werkgever, werknemers(vertegenwoordiging) en pensioenuitvoerder. Dat proces kost tijd en voorbereiding. Ons advies is daarom: wacht niet te lang, want dat gaat vervelende uitdagingen opleveren.
Het zuur
De Belastingdienst heeft recent een memo opgesteld waarin wordt uitgelegd wat er gebeurt wanneer een pensioenregeling niet tijdig wordt aangepast aan gewijzigde fiscale wet- en regelgeving. De pensioenaanspraken worden daarmee ‘fiscaal onzuiver’. Dit klinkt al zuur en de gevolgen zijn dat zeker: de Belastingdienst gaat de opgebouwde pensioenaanspraken dan namelijk zien als ‘belast loon’. En naast dat de uitvoerder verplicht loonheffing moet afdragen, is een medewerker ook nog eens een boete (20%) verschuldigd. Naast deze consequenties beschrijft de belastingdienst in het memo ook de overige gevolgen voor alle betrokken partijen, dus voor jou als werkgever, je medewerkers én de pensioenuitvoerder.
Het zoet
Uiteraard laten we het allemaal niet zover komen en gaan we graag tijdig met je aan de slag om een toekomstbestendige en aantrekkelijke pensioenregeling voor jouw medewerkers te realiseren die past binnen de Wet toekomst pensioenen én aansluit bij jouw organisatie en arbeidsmarktambities. Een aantrekkelijke pensioenregeling speelt immers ook een belangrijke rol bij het aantrekken van nieuwe medewerkers in deze krappe arbeidsmarkt. Pensioen is dan wel niet zo sexy, het is wel hot.
Meer weten?
Wil je weten waar jouw organisatie staat en welke stappen nog nodig zijn? Neem gerust contact met mij op. Ik maak de complexe wetgeving helder en overzichtelijk, en begeleid jou én je medewerkers bij het maken van goed onderbouwde keuzes. Zo komen we samen tot een toekomstbestendige pensioenregeling die voldoet aan alle eisen.
Neem contact op via MarkHilarius@JAN.nl of 088-2202330.

Mark Hilarius Pensioenadviseur / Financieel Planner
* Officieel staat er nu in de wet per 1-1-2027, er is een wetsvoorstel in behandeling waarbij deze datum wordt aangepast naar 1-1-2028.